Szódagép, víz szűrés vagy visszaváltható palackok?

Annak is, aki eddig nem foglalkozott ezzel talán most el az idő a váltásra, hiszen az idei évtől a PET palackok is betétdíjassá válnak. Bár az eredetileg tervezett januári változásra kaptak fél évhaladékot felkészülni a gyártók és forgalmazók, akkor is érdemes elkezdeni körbejárni a témát, hiszen hamarosan minden PET palackért 50Ft-ot kell majd fizetnünk az üzletekben és a visszaváltást nehezíti majd, hogy kizárólag sérülésmentes palackot vesznek vissza. Így, az eddig megszokott eljárásunk – “összenyom, szelektívbe dob” – kicsikét drágává válhat, hiszen, ha csak napi egy palack ásványvizet iszunk meg naponta, az a tervezett 50Ft-os árral számolva 18.250Ft-ot jelenet évente fejenként. Jó esetben az ember, pláne ha az egészséges életmódra is törekszik, akkor legalább két palack ásványvizet elfogyaszt, ami rögtön duplázza ezt a pénzmennyiséget, ha pedig már egy egész családdal számolunk, akkor bizony egy rövidebb nyaralás árát is kihajigálhatjuk, amennyiben nem figyelünk.

Óvd a környezetet és ne pazarolj

Könnyű ezt mondani, de hogyan? Ma már rengeteg gyártó ad lehetőséget a tiszta víz, vagy akár az ízesített italok kevésbé környezet károsító fogyasztására, sokszor olyan egyszerű módon, ami lehet eszünkbe sem jutna.

Vízszűrés otthon: erre az egészen olcsó mobilizálható lehetőségektől a méregdrága víz szűrő rendszerekig számtalan lehetőség áll a rendelkezésünkre. Gyakorlatilag tényleg csak a pénztárcánk vagy a cél az ami megszabhatja melyiket választjuk. Számos vízszűrő kancsó, üveg mellett is dönthetünk, de léteznek nagyon egyszerű és hatékony csapra szerelhető rendszerek is, valamint ott a top kategória, amikor komoly beruházás után, de az egész házunkban egy professzionális szűrőrendszer biztosítja a tiszta ivóvizet. De miért kellene szűrni a csapvizet? Azért mert rengeteg apró szennyeződést tartalmaz a klórtól a fémszennyezéseken át a mikro-műanyagokig. Persze a klóron kívül a legtöbbet nem is érzékeljük, de ez nem jelenti azt, hogy ha nem látjuk vagy érezzük, akkor nincsenek ott ezek a részecskék. Aki kóstolta már a szűrt vizet, az pontosan tudja miről beszélünk, ha azt mondjuk, hogy összehasonlíthatatlanul finomabb. Úgyhogy ha a bubimentes vizek rajongója vagy,akkor érdemes elgondolkodni a szűrésen, hiszen ezzel nem csak jobb ízű, de egészségesebb vizet is fogyaszthatsz, nem termelsz felesleges műanyag hulladékot sem és a bónusz, hogy nem kell a nehéz zsugorfóliákat cipelni, aztán pedig óvni az összegyűjtött palackrengeteget.

A szűrt vizet egy üvegpalackban vagy kulcsban bármikor viheted magaddal, így nem fogsz sehol sem szomjazni!

Mi van akkor, ha a bubis vizet szereted?

Akkor sem szabad kétségbe esni, hiszen a szűrt vizet egyszerűen felpezsdítheted! Rengeteg fajta szódagép kapható a kereskedelmi forgalomban, amelyekhez olyan hordozható palackokat is kínálnak, hogy a kedvenc szénsavas italodat is tudod hurcolni magaddal bárhova. A szódagépek mellé számos gyártó kínál rengeteg fajta üdítő szörpöt vagy egyéb ízesítőt is, így végképp nem kell lemondani az ízesített frissítőkről amennyiben erre van szükségünk!

Tehát látható, gyakorlatilag mindenre van opció, ha meg akarjuk úszni a PET palackos bajlódást vagy a cipekedést és a jó hír az egészben, hogy spórolni is lehet ezekkel a megoldásokkal. Érdemes utánaszámolni, hogy maga a csapvíz mennyivel olcsóbb mint a palackozott vizek, mindezt kiegészítve akár a szűrők, akár a szódagép árával egészen gyorsan kiderül, hogy nagy vonalakban fele annyi költséggel jár, ha a fenti megoldásokat ötvözzük, mint ha palackozott vizet vásárolnánk, az 50Ft-os betétdíjjal. Gyakorlatilag nekünk betétdíj nélkül is az jött ki, hogy megéri ezzel foglalkozni, de mivel rengeteg fajta víz-üdítő és legalább ennyi fajta szűrő és szóda megoldás is létezik a piacon, így egzakt számokat nehéz lenne közölni, de a mi számolásunk alapját az adta, hogy minden termékből amit itt említettünk, egy középkategóriással számoltunk, és kijött a matek.

Szódagép, víz szűrés vagy visszaváltható palackok?

Szódagép, víz szűrés vagy visszaváltható palackok?

az idei évtől a PET palackok is betétdíjassá válnak. Bár az eredetileg tervezett januári változásra kaptak fél évhaladékot felkészülni a…